Zalety dachówki ceramicznej

obliczanie objętości mas ziemnych

Inwestorzy zawsze mają dylemat związany z wyborem materiału do pokrycia dachu domu. Jest to poważna decyzja, ponieważ wiąże się z dużym wydatkiem. Dach stanowi znaczną część budowy, więc tym samym też sporo kosztuje, ale nie powinno to być jedynym kryterium wyboru. Lepiej zainwestować w pokrycie dachu, żeby służył mieszkańcom przez wiele lat. Dachówki ceramiczne są drogim rozwiązaniem konstrukcji dachu, ale najbardziej wytrzymałym.

Można używać dachówki cementowe, papodachówki albo blachodachówki, ale na pewno nie będą one tak trwałe jak te ceramiczne. Producenci ceramicznych dają konsumentom kilkudziesięcioletnie gwarancje na swój produkt. A jest on dosyć odporny na porastanie glonami i mchem, chociaż takie zjawiska mogą się zdarzyć. Wszystko zależy od usytuowania domu, kształtu dachu, wilgotności czy nasłonecznienia w miejscu, gdzie stoi dom. Dachówki ceramiczne są dość ciężkie, ale dzięki temu nie ulegają zniszczeniom podczas silnych wiatrów.

Jeżeli nawet zdarzy się wichura, to zedrze pojedyncze dachówki a nie całe połacie dachu. Te jednostkowe ubytki można w łatwy sposób uzupełnić. Dach z takim pokryciem jest więc mocniejszy niż każdy inny. Kolejną zaletą dachówek ceramicznych jest bardzo duża izolacyjność dźwięków co niewątpliwie jest komfortowe dla mieszkańców. Ponadto dobrze ułożony dach jest bardzo szczelny i wody opadowe nie grożą żadnymi zaciekami, bo nie dostają się pod powierzchnię pokrycia.

Zaletą ceramiki jest również to, iż jest ona dostępna w wielu kolorach.

You may also like...