Zabawki wybierajmy mądrze

Akcesoria dla dzieci i niemowląt

Na rynku jest wiele różnych zabawek, a z każdym dniem pojawia się ich coraz więcej. To sprawia, że najbliżsi chcą podarować dzieciom wszystko co najlepsze, przez co niejednokrotnie spędzają przed sklepowymi półkami długie godziny, zastanawiając się co wybrać, porównując funkcje i ceny. Niejednokrotnie kończy się to sfrustrowaniem, ale przecież czego nie robi się dla dziecka. To też oznacza, że dzieci niejednokrotnie zalewane są różnego rodzaju zabawkami, które w niedługim czasie lądują w kącie i nikt się już nimi nie bawi. A przecież nie chodzi o to, aby miały jak najwięcej zabawek.

Ale o to, aby miały zabawki, które pozwolą im w odpowiedni sposób stymulować rozwój i będą sprawiały wiele radości.

Dzieci chcą wszystko

Jeśli przysłuchamy się dzieciom w sklepie z zabawkami, albo oglądającym tego typu reklamy, to z pewnością nie raz usłyszymy, że one to chcą. I to nic, że te słowa będą wypowiadane raz za razem, przy reklamie każdej kolejnej zabawki, dzieci chcą je mieć. Jednak przeładowanie zabawkami sprawia, że dzieci szybko się nimi nudzą, taka zabawka po kilku dniach, a czasami i minutach trafia do kąta, a to powoduje, że dziecko domaga się kolejnej zabawki. Dlatego właśnie rolą dorosłych jest to, aby wybierać takie zabawki mądrze, aby nie kupować wszystkiego, co dziecko sobie zażyczy, tylko faktycznie przyglądać się różnym propozycjom i wybierać to co najlepsze.

To też oznacza, że warto inwestować w gry edukacyjne, w zabawki mające wpływać na odpowiedni rozwój dziecka i rozwijać różne jego umiejętności. Tak naprawdę lepiej zrobimy, jeśli kupimy jedną, porządną i faktycznie dobrą zabawkę, nawet jeśli jest trochę droższa, niż kilkanaście mniejszych, ale do niczego nie przydatnych. Trzeba umieć wskazywać dziecku, że podobną zabawkę już ma, że na jakąś jest za małe albo za duże, że lepiej wybierać zabawki, które faktycznie będą cieszyły się jego zainteresowaniem przez dłuższy czas.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie

Przy tym wszystkim musimy pamiętać, że zabawka powinna być także bezpieczna. To oznacza, że musi ona posiadać różnego rodzaju certyfikaty, bo wówczas będziemy mieli pewność, że została ona sprawdzona pod różnym kątem.

Dodatkowo warto dopilnować, aby była wykonana z mocnych materiałów, a jeśli ma się nią bawić małe dziecko, to powinna być pozbawiona małych części. Co więcej, warto sobie zdawać sprawę z tego, że zabawka nie może mieć ostrych krawędzi, a także musi być pomalowana farbą bezpieczną dla dzieci, ponieważ te niejednokrotnie będą wkładały ją do buzi. Warto tutaj również podkreślić, że tego typu zabawki, które mają wpływać na rozwój dziecka, powinny być przebadane przez odpowiednie instytucje, bo wówczas wiemy, że są bezpieczne i jednocześnie mamy gwarancję, że ich dźwięk nie będzie zbyt głośny dla dziecięcego uszka. Zakup zabawki to ciężka sprawa, zwłaszcza jeśli chcemy, aby cieszyła się ona sporym zainteresowaniem i naprawdę dobrze wpływała na rozwój dziecka, dlatego właśnie na jej wybór powinniśmy poświęcić jak najwięcej czasu. Nie powinniśmy iść za modą i bezmyślnie kupować wszystko to, co pojawia się na rynku, albo czego domaga się nasze dziecko.

Zdecydowanie trzeba się uważnie przyjrzeć różnym zabawkom, porównać ich funkcje, bezpieczeństwo i wówczas zdecydować, czy będą odpowiednie dla naszego dziecka.

www.donmiko.it

You may also like...