Wymagający czterolatek

sklep z zabawkami online

Wraz z wiekiem dzieci stają się coraz bardziej wymagające jeśli chodzi o zabawki. To, co jeszcze rok temu wydawało się super-interesującym gadżetem, aktualnie może być jedynie nudnym kawałkiem plastiku czy drewna. Dzieci w wieku trzech lub czterech lat oczekują większego stopnia skomplikowania zabawy niż roczne lub dwuletnie maluchy. Najlepiej by zabawka przedstawiała coś konkretnego, a nie była jedynie kolorowym przedmiotem do przesuwania czy trzymania.

Innymi słowy, wszelkie samochodziki czy zwierzątka są bardzo na miejscu. Oczywiście dziecko będzie szczęśliwe, gdy oprócz samochodu dostanie do zabawy również tor, po którym może przesuwać czterokołową zabawkę. Szczególnie interesujące mogą okazać się tory składające się z wielu elementów, które można dowolnie łączyć. Taka zabawka, poza rozrywką, stawia również na rozwój dziecka.

Maluch uczy się bowiem kreatywnego myślenia, które jest przynajmniej tak samo ważne jak zapamiętanie nazw kolorów i kolejności cyfr. Trzylatki i czterolatki chętnie nauczą się również podstaw wykonywania konkretnych zawodów. Oczywiście nijak ma się to do przyszłości zarobkowej dziecka – w ciągu życia maluch na pewno jeszcze wiele razy zmieni zainteresowania, nawet jeśli aktualnie chce zostać jedynie strażakiem czy bankierem. Niemniej jednak, przebierając się za sklepikarza czy lekarza dziecko uczy się przyjmowania konkretnych ról i rozumie, że wiąże się to z wykonywaniem pewnych obowiązków.

Dlatego podobne zabawy są tak wartościowe.

You may also like...