Wolontariusz w Domu Pomocy Społecznej

tworzenie stron

W Polsce funkcjonuje naprawdę wiele Domów Pomocy Społecznej, do których trafiają starsi i schorowani ludzie. Często opuszczeni przez zapracowanych bliskich lub po prostu nie posiadający już żadnej rodziny, bardzo liczą na pomoc i towarzystwo wolontariuszy. Niektórzy podopieczni Domów Pomocy Społecznej potrzebują nie tylko towarzystwa, ale także rehabilitacji. Taka forma pomocy oznacza zazwyczaj prowadzenie zajęć ruchowych, do których zaliczają się gry i zabawy na świeżym powietrzu. Dla podopiecznych takich placówek ogromne znaczenie ma także terapia, polegająca na zwykłych rozmowach.

Jeżeli jesteśmy zdecydowani na opiekę domową, możemy skorzystać z usług specjalistów. Wielu zadaje sobie pytanie „szukam opiekunki do osoby starszej Warszawa – czy da się ją zorganizować?”. W internecie można znaleźć wiele propozycji firm organizujących opiekę dla seniora w miejscu zamieszkania – powinniśmy wziąć pod uwagę tylko te najlepsze.

Opieka i towarzystwo potrafią naprawdę podnieść na duchu niejedną osamotnioną osobę. Wolontariusze w Domach Opieki mogą również zajmować się organizowaniem wycieczek i imprez dla podopiecznych. Ponadto, do ich zadań zalicza się także przeprowadzanie ankiet, sporządzanie dokumentacji czy komunikacja z urzędami miasta. Pożądaną cechą wolontariuszy w Domach Opieki Społecznej są zdolności artystyczne. Prowadzenie zajęć z rysunku czy malarstwa sprawia seniorom dużą radość.

Podopieczni chętnie biorą także udział zajęciach tanecznych lub wspólnym śpiewie.

You may also like...