Wolontariat w ZOO

denega.com.pl https://easy-surf.com/travel/praca

Chyba każdy choć raz w swoim życiu odwiedził ogród zoologiczny. Zwierzęta, które się tam znajdują, muszą mieć zapewnione optymalne warunki, dlatego też wymagają stałej opieki.

Często do ogrodów przyjmowani są też wolontariusze, którzy chcieliby pomóc w codziennych obowiązkach pracowników. Aby stać się wolontariuszem w ZOO, trzeba spełniać pewne warunki, określane zwykle przez kierownictwo.

Chętni w większości przypadków muszą mieć skończone osiemnaście lat, nie być karanymi za przestępstwa oraz nie posiadać żadnych nałogów. Później muszą obowiązkowo przejść szkolenie BHP, by wiedzieć, jak powinni się zachować w konkretnej sytuacji.

Przede wszystkim jednak liczy się oczywiście miłość do zwierząt. To przecież właśnie przy nich ma się spędzać wolny czas, sprzątając wybiegi oraz przygotowując pokarm.

Zwykle można samemu wybrać, którą grupą zwierząt będzie się zajmować. Decyzja o tym, ile czasu wolontariusz spędzi w ZOO także pozostaje kwestią indywidualną.

Dla osób, które z różnych powodów nie mogą pomagać bezpośrednio na miejscu, a chciałyby zrobić coś dla podopiecznych ogrodu, istnieje opcja wirtualnej adopcji, która umożliwia cykliczne wpłacanie określonej kwoty na rzecz konkretnego zwierzęcia.

You may also like...