Samochód z widocznymi mechanizmami

puzzle drewniane https://swede.pl/

Dzieci poniżej piątek roku życia są za małe, by jasno i konsekwentnie określać własne zainteresowania. Często jednak w ich krótkim życiu nie brakuje pierwszych fascynacji, np. motoryzacją. Jeśli maluch po prostu lubi samochody, możemy mu zafundować wyjątkowy prezent. Będzie nim samochód pełen ruchomych elementów, które odzwierciedlają pracę prawdziwego silnika czy układu sterowniczego. Co może odkryć taki samochód? Na przykład poruszające się tłoki, które wędrują w górę i w dół w miarę, jak pojazd jedzie do przodu i do tyłu.

Skręcająca się kierownica porusza zębatkami i ustawia koła pod odpowiednim kątem, a do tego możemy jeszcze przełączać biegi, które mają wpływ na zachowanie się samochodziku. Taki prezent da wiele frajdy zarówno małym szkrabom, jak i nieco starszym dzieciom. Te pierwsze mają wiele zabawy z samego faktu prowadzenia zabawki, w której jest tak wiele ruchomych elementów. Starszaki za to mogą poznać i zrozumieć tajniki działania elementów samochodu. To zabawka, która uczy podstaw motoryzacji i mechaniki. Zabawka może być o tyle ciekawsza, że kolejne elementy samochodu da się swobodnie wyciągać.

Pojazd można całkowicie rozmontować i złożyć z powrotem. Dziecko może obejrzeć każdy element z osobna, a potem odłożyć go na miejsce, by cały mechanizm znów zadziałał. Taka zabawka może mieć walor edukacyjny dla całej rodziny. Pomimo kolorowego desingu, odzwierciedla prawdziwe mechanizmy samochodu. Nie każdy dorosły wie, jak one działają. Teraz ma szansę się nauczyć – razem z własną pociechą.

www.kolnowarsztatymuzyczne.eu

You may also like...