Projekt domu dla osoby niepełnosprawnej

Komorniki sprzedaż mieszkań rynek pierwotny Komorniki Deweloper Komorniki, domy i mieszkania w Komornikach

Osoby niepełnosprawne w Polsce często spotykają się z problemem znalezienia dla siebie idealnego projektu domu, który uwzględniałby wszelkie udogodnienia. Niestety, gotowe projekty rzadko spełniają oczekiwania, dlatego, biorąc pod uwagę budowę wymarzonego domu, należy podać architektowi wszelkie szczegóły, związane z rozwiązaniami, ułatwiającymi samodzielne funkcjonowanie.

Jeśli w domu ma mieszkać osoba niepełnosprawna, warto zawczasu pomyśleć o projekcie, który pozwoli inwalidzie poczuć się komfortowo. Jeśli więc w domu będzie miała mieszkać osoba niewidoma lub poruszająca się na wózku, architekt koniecznie powinien o tym wiedzieć, by wszystko dobrze zaplanować.

W domu idealnym dla osoby niepełnosprawnej najważniejsza jest swobodna komunikacja pomiędzy holem, pokojami, kuchnią oraz łazienką. Bardzo ważne są także dogodne rozwiązania sterowania instalacji domowych.

Warto więc zadbać o to, by umieścić włączniki światła na odpowiedniej wysokości i zadbać o łatwą dostępność do kurków od regulacji ogrzewania.

You may also like...