Pomoc dla bezdomnych zwierząt

https://unhuman.pl/firm-pol-1383656615-Hype.html https://www.dnb.com/pl-pl/produkty/raport-handlowy/

Bezpańskie zwierzęta to problem wielu krajów. Właściciele zwierząt niejednokrotnie porzucają swoje pociechy byle gdzie, nie martwiąc się o ich los. Jeśli takiego, brutalnie potraktowanego kota lub psa znajdzie osoba dobrej woli – zwierzę ma szansę na przeżycie.

Może zostać przygarnięte lub trafić do schroniska. Na szczęście istnieją fundacje charytatywne, których misją jest opieka nad bezpańskimi stworzeniami i pomoc w znajdowaniu dla nich domu. Schroniska nie zawsze wspierane są przez władze miast i w takiej sytuacji utrzymują się jedynie z darowizn.

Dlatego tak ważne jest wsparcie finansowe miejsc, gdzie przebywają zwierzęta poszukujące domu. Obowiązki organizacji są bardzo szerokie – od założenia i budowy schroniska, poprzez zapewnienie warunków i pielęgnację zwierząt, aż po wyszukiwanie ludzi, którzy chcą zaopiekować się porzuconym stworzeniem. Fundacje, które zajmują się bezpańskimi zwierzętami, znajdują się na terenie całego kraju, dlatego też warto pomagać zarówno finansowo, jak i w ramach wolontariatu.

www.kongresantropologiczny.pl

You may also like...