Podniebne emocje

Okazuje się, że jednym z najważniejszych przeżyć, jakie nas spotykają jest z pewnością pierwsza podróż samolotem. To coś, czego się nie zapomina. Oczywiście pod warunkiem, że nie lecieliśmy po raz pierwszy w tak młodym wieku, że nic absolutnie nie możemy pamiętać. Ta niesamowita adrenalina, która towarzyszy nam, gdy odrywamy się od ziemi. Od razu zastanawiamy się, jak to jest w ogóle możliwe, że taka ciężka, monumentalna maszyna odrywa się od ziemi i leci z tak dużym obciążeniem. Przecież na pokładzie są ludzie, bagaże, a i sam samolot waży strasznie dużo.

Ale udaje im się startować i startują już od wielu lat, dolatują na miejsce, a katastrof lotniczych jest o wiele mniej w porównaniu z innego typu wypadkami. Szybowce są lżejsze i nie zmieści się w nich aż tyle osób, co w samolotach. Bardzo ciekawe jest to, że w przeciwieństwie do samolotów szybowce nie posiadają własnego napędu, czyli nie mają silnika. Nie ma to jednak znaczenia dla wielbicieli szybowców, których jest naprawdę sporo. Dzieci także lubią szybowce i samoloty. Często patrzą w niebo, kiedy te lecą.

Lubią bawić się zabawkami, które je przedstawiają, lubią budować modele i makiety jednych i drugich. Popularne są filmy i książeczki o samolotach i szybowcach. Te maszyny nierzadko znajdziemy także na dziecięcych, zwłaszcza chłopięcych rysunkach. Dzieci często rysują samoloty i marzą o podróżach w nieznane. Marzą o dalekich lotach i podniebnych emocjach. Czekają na swój pierwszy albo każdy kolejny lot.

You may also like...