Płatne staże dla studentów

Trident BMC agencja pracy

Na studiach często myśli się już o zdobywaniu pierwszych doświadczeń w zawodzie. To czas, aby spróbować wszystkiego, co wydaje się interesujące i ustalić, które stanowisko będzie idealne na przyszłość. Wiele osób decyduje się więc na staże w większych lub mniejszych firmach, a ogromną popularnością cieszy się zwłaszcza wersja płatna.

Informacje o płatnych stażach zwykle można znaleźć na uczelni (udostępnia je Biuro Karier). Pracodawcy, którzy je oferują, podają swoje wymagania i wymieniają korzyści, jakie otrzyma stażysta. Często organizowane są konkursy, a spośród uczestników wyłania się kilku szczęśliwców, mogących spróbować swoich sił w pierwszej płatnej pracy.

Wynagrodzenie okazuje się nierzadko bardzo atrakcyjne, dlatego też chętnych nie brakuje. Ostatnio padła propozycja, by wszystkie staże dla studentów były płatne. Jednak kwota wynagrodzenia, którą mieliby otrzymywać stażyści, okazała się zupełnie nieadekwatna do sytuacji (osoba, pracująca w pełnym wymiarze godzin dostawałaby bowiem około 400 złotych miesięcznie).

www.chirurgiaonkologiczna.org.pl

You may also like...