Orient Express – synonim luksusu

wypożyczalnia busów gorzów wlkp https://lawetazagrosze.pl/

W dzisiejszych czasach kolej nie należy już do jakoś szczególnie lubianych środków transportu. Szczególnie w krajach takich, jak Polska nie cieszy się ona uznaniem społeczeństwa.

Dawniej pociągi wyglądały jednak zupełnie inaczej i zdaje się, że podróżowało się nimi zdecydowanie przyjemniej. Najbardziej znanym i jednocześnie najbardziej luksusowym z nich był oczywiście Orient Express.

Oczywiście, omawianym pociągiem nie mógł podróżować każdy, ponieważ zwyczajnie nie byłoby go na to stać. W wagonach Orient Expressu spotkać można było więc arystokratów, dyplomatów oraz ludzi biznesu.

Były to bardzo różne osobowości pochodzące z wielu krajów, ale łączyła ich przynajmniej jedna cecha wspólna – wszyscy posiadali spore majątki. Wszystkie wagony pociągu zaprojektowane były z wielkim pietyzmem, a aranżacje tworzono z najlepszych materiałów.

Orient Express posiadał nie tylko wagony sypialne, ale również restauracyjne, w których serwowano jedynie wykwintne i przyrządzone przez najlepszych kucharzy dania.

You may also like...