Od stanu surowego do wykończonego

Rękawice termoodporne

Dom, który powstaje od fundamentów zmienia się na różnych etapach. Początkowo trudno w ogóle określić, że mamy do czynienia z obiektem, w którym ma ktoś zamieszkać.

Wkrótce potem widoczny staje się zarys bryły, a to już zmienia sytuację. Raptem możemy poczuć, że faktycznie powstaje dom.

Jednym z przełomowych etapów budowy jest osiągnięcie przez ekipę wykonawców stanu surowego otwartego, a następnie zamkniętego. W pierwszym przypadku mamy gotowe wszystkie ściany i kondygnacje, brakuje drzwi i okien.

W drugim drzwi i okna są już zamontowane. Przejście ze stanu surowego do wykończonego zajmuje czas i wymaga konkretnych nakładów finansowych.

Wykańczanie jest wtedy rozumiane dwojako – jako zewnętrzne i wewnętrzne. Pierwsze jest związane z otynkowaniem, położeniem dachówki, wykonaniem cokołów.

Osiągamy wówczas optymalną prezencję domu patrząc na niego z ulicy. Wykończenie wnętrza to natomiast czynności malowania, tapetowania, montażu oświetlenia, ceramiki i armatury łazienkowej, montażu mebli kuchennych.

Wszystko po to, aby w domu można było zamieszkać.

www.azswsgk.pl

You may also like...