Od lat uwielbiane są klocki Drewniane

drewniane układanki dla dzieci dyski sensoryczne

Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze dziecko będzie się dobrze rozwijało, że będziemy stymulować jego rozwój na wiele możliwych sposobów, to powinniśmy dopilnować, aby miało ono możliwość zabawy, różnego typu zabawkami. To oznacza, że powinniśmy zainwestować w klocki plastikowe, które mogą być ze sobą łączone i wówczas dziecko będzie tworzyło trwałe konstrukcje, ale należy również zainwestować w klocki drewniane. One także będą świetnie wpływały na jego rozwój, a przy okazji będą również ćwiczyły jego cierpliwość.

Świetnie rozwijają

Zastanawiamy się, co takiego jest w klockach drewnianych, że każde kolejne pokolenie uwielbia się nimi bawić? Przede wszystkim to szansa tworzenia niesamowitych budowli i stawiania wysokich wież. Poza tym, przy klockach drewnianych bardzo ważna jest precyzja i dokładność w ich układaniu, tak aby cała konstrukcja nie rozsypała się zbyt szybko. Mniejsze dzieci będą odczuwały niesamowitą radość na widok przewracającej się konstrukcji, starsze będą ćwiczyły logiczne myślenie, podczas zastanawiania się, jak to wszystko ułożyć, aby cała konstrukcja wytrzymała jak najdłużej. Poza tym, dzieci uczą się tutaj działania na zasadzie przyczyna – skutek, a więc mają szansę przekonać się, co się stanie jeśli któryś z klocków zostanie położony w niewłaściwy sposób.

Nie tylko konstrukcje

Ale klocki drewniane, to nie tylko możliwość budowania różnych, kolorowych konstrukcji. To również możliwość poznawania różnych kształtów, bo znajdziemy tam klocki kwadratowe, prostokątne, trójkątne czy owalne. Dodatkowo niektóre pudełka od klocków zamknięcia mają w formie sortera, a więc dziecko może dopasowywać kształty klocków do odpowiednich otworów. Dodatkowo możemy kupić klocki drewniane, z których będziemy mieli możliwość zbudowania torów i kolejki, jak również ciekawych konstrukcji. Ale możemy również kupić klocki drewniane, które będą miały na każdym z boków inny fragment obrazka, a dziecko poprzez ich dopasowywanie, będzie miało okazję ułożyć cały obrazek i przekonać się, co się na nim znajduje. Bez względu na to, czy kupimy klocki drewniane z których można zbudować różne konstrukcje, czy wybierzemy takie, za pomocą których będziemy mogli układać kolorowe obrazki, jedno jest pewne. Takieklocki drewniane świetnie wpływają na rozwój kreatywności dziecka i przy okazji ćwiczą również jego cierpliwość.

You may also like...