Morderstwo w Orient Expressie

www.dododom.pl braciaprzewoz.pl

Orient Express inspirował nie tylko miłośników kolejnictwa i wystawnego trybu życia. Również ludzie kultury dość często wykorzystywali ten pociąg w swoich dziełach.

Najlepszym przykładem jest tutaj chyba powieść Agaty Christie zatytułowana „Morderstwo w Orient Expressie”. Agata Christie jest jednym z najważniejszych twórców kryminałów w historii literatury, a „Morderswto w Orient Expressie” uznaje się za jedno z jej najlepszych dzieł.

Zanim utwór ukazał się w formie książki, drukowany był w odcinkach w jednym z popularnych czasopism. Głównym bohaterem „Morderstwa…” jest detektyw Hercules Poirot.

Podczas powrotu z Azji, gdzie wcześniej prowadził śledztwo, wsiada on do Orient Expressu, w którym przyjdzie mu się zmierzyć z kolejną zagadką kryminalną. W pociągu podróżuje również pewien milioner, który niespodziewanie zostaje zasztyletowany.

Detektyw postanawia rozwiązać tę sprawę, w czym pomagają mu przyjaciele. Jak na dobry kryminał przystało, rozwiązanie zagadki jest zaskakujące i bardzo oryginalne.

You may also like...