Latanie – kto może, a kto nie?

www.teatr-akcje.suwalki.pl

Żeby zostać zawodowym pilotem trzeba ukończyć odpowiednią szkołę. Do szkoły lotniczej nie przyjmują niestety każdego. Tam bowiem trzeba się wykazać.

Trzeba mieć dobry wzrok, być bardzo mądrym i znać się na przedmiotach ścisłych. Dlatego nie każdy może się tam dostać oraz nie każdy może ukończyć taką szkołę. Na szczęście można się nauczyć pilotować samolot czy też sterować szybowcem na kursach pilotażu.

Są one także dość absorbujące, ale zdecydowanie jesteśmy w stanie wyćwiczyć się, wiele się dowiedzieć oraz opanować umiejętności niezbędne w powietrzu. Oczywiście musimy mieć dobrego, cierpliwego instruktora, który przeprowadzi nas przez tę drogę. Najlepiej żeby to był doświadczony obecny lub były pilot, który spędził w powietrzu naprawdę dużo czasu.

Oczywiście na szybowcach lata się inaczej niż na samolotach, ale one także wymagają sporo umiejętności. Tutaj istotna jest wiedza z zakresu fizyki i mechaniki, bowiem musimy wiedzieć co sprawia, że ta latająca maszyna pozbawiona silnika w ogóle jest w stanie wzbić się w górę. To niezwykle ciekawe i fascynujące.

Kiedy jednak z jakichś przyczyn nie możemy zapisać się na taki kurs i nie będzie nam dane zostać pilotem szybowca, ani samolotu, zawsze możemy latać jako pasażer czy pasażerka. Zwłaszcza samolotem jest to łatwe do realizacji. Loty samolotami nie są już takie kosztowne, jak kiedyś i dziś większość z nas na dłuższe podróże wybiera samoloty.

Jest to bowiem najszybsza i najbezpieczniejsza forma transportu.

You may also like...