Latanie dla każdego

www.handikapplus.pl www.danceplace.pl

Każdy może latać. Nie tylko ptaki czy owady. Przecież są szybowce, samoloty, helikoptery czy paralotnie. Dzięki tym wynalazkom i ludzie mogą wzbijać się pod niebo i spełnić marzenie mitologicznego Ikara, który skonstruował skrzydła, aby się wznieść w powietrze.

Oczywiście jego historia, jak wiemy nie skończyła się zbyt dobrze, ale dzisiejsze samoloty i szybowce mają solidniejszą konstrukcje niż pióra sklejone woskiem, dlatego są o wiele bezpieczniejsze. Można latać, jako pilot, ale to wymaga nie lada umiejętności. Są tacy, którzy kończą specjalne szkoły lotnicze, żeby pilotować cywilne lub wojskowe samoloty. To wymaga wielu lat ćwiczeń, dobrego zdrowia, przede wszystkim wzroku i cierpliwości.

Można oczywiście przebyć także kurs pilota, na którym nauczymy się, jak pilotować szybowce lub samoloty – w zależności, jaki środek komunikacji sobie wybierzemy. Oczywiście nie każdy jednak nadaje się na pilota. Ale przecież to nie oznacza, że nie możemy latać. Zawsze pozostaje nam przecież rola pasażera.

Nie jest wcale taka zła. Możemy siedzieć sobie wygodnie na siedzeniu i patrzyć na to, co jest za oknem. Każdy, kto przynajmniej raz leciał samolotem wie, że widoki są niesamowite i nie można ich z niczym porównać. Świat z lotu ptaka jawi się zupełnie inaczej niż normalnie.

Jest niesamowity, malutki a zarazem ogromny. Chmury wyglądają inaczej, a promienie słoneczne świecą w okna samolotu. Poza tym to bardzo wygodny środek transportu, a także bardzo szybki. Zdecydowanie skraca czas przemieszczania się z miejsca na miejsce.

You may also like...