Formalności urzędowe

www.city-led.pl Libet

Jedną z przeszkód jaką należy pokonać nim wbijemy w ziemię pierwszą łopatę i zaczniemy prace nad fundamentami własnego domu, są formalności. Polska należy do krajów, w których procedury budowy domu i w ogóle wszelkich obiektów architektonicznych są dość skomplikowane.

Musimy uzyskać niezbędne pozwolenia, a nasz projekt musi zyskać akceptację urzędników. Trzeba przyznać, że w tej materii i tak pojawiły się pewne ułatwienia, ponieważ kiedyś musieliśmy bezwzględnie czekać na decyzję urzędów w sprawie pozwolenia na budowę.

Aktualnie w pewnych okolicznościach można jedynie zgłosić chęć rozpoczęcia prac na swojej działce wraz z kompletem projektów, planów i dokumentacją techniczną. Urzędnicy mają 30 dni na wniesienie sprzeciwu wobec inwestycji.

Jeśli w tym terminie nie otrzymamy stosownego pisma, możemy bez oporów ruszyć z budową i nie możemy być posądzeni o samowolę. Poważnym ograniczeniem dla takich przedsięwzięć bywają jednak wydane decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu przestrzennym.

Projekt domu nie może być z nimi sprzeczny.

You may also like...