Domek z interaktywnymi elementami

www.wolnykosciol.pl

Bardzo przyjemną formą edukacji malucha jest dopasowywanie różnorodnych elementów do otworów znajdujących się w danej płaszczyźnie, np. ścian kolorowego domku. Dla malucha podobne zadanie jest prawdziwym intelektualnym wyzwaniem, a jego wykonania dostarcza wiele satysfakcji.

Co więcej, maluch uczy się też logicznie myśleć i wyciągać wnioski z własnych działań. Małe dzieci nieustannie tworzą teorie, które następnie testują w trakcie zabawy. Dopasowywanie elementów do otworów to właśnie pole do popisu umysłowego tego rodzaju.

Po kilku takich zabawach malec nauczy się coraz lepiej wykonywać zadanie. Ale spokojnie, zanim się znudzi minie wiele godzin. Aktualnie wiele dostępnych na rynku zabawek jest interaktywnych.

Dopasowywanie kształtów również może być wzbogacone o interaktywne elementy. Taki domek może zacząć świecić lub wydawać zabawne odgłosy, gdy maluch dobrze dopasuje kształty. Interakcja pozwala również na połączenie tej formy zabawy z nauką z innego obszaru.

W jaki sposób? To proste, obok odpowiednich utworów mogą być umieszczone wizerunki zwierząt, cyfry lub litery. Gdy dziecko przepchnie klocek przez dany otwór, usłyszy odpowiednią nazwę. Świetną zabawą dla malców są domki odtwarzające odgłosy zwierząt.

Przy takiej szczekającej, miauczącej i ćwierkającej zabawce malec na pewno nie będzie się nudzić. To że zabawka jest interaktywne i pełna dodatkowych elementów nie oznacza, że musi być droga. Warto o tym pamiętać, szukając prezentu dla maluszka.

You may also like...