Dom „do góry nogami”

Ktura Architekci https://machinasnu.pl/projekt-wnetrz/projekt-salonu/

Dom stojący na dachu? To niemożliwe. A jednak… Dziś niemożliwe staje się możliwe, w dodatku przy skromnym udziale Polaków.

W miejscowości Szymbark na głowie, a raczej dachu stanął dom. Ten „dom do góry nogami” to projekt, który zaskakuje swoją nietuzinkową i na pewno niebanalną koncepcją… Autorem projektu jest architekt Piotr Czapiewski.

Pomysłem na dom wzbudził spore zdziwienie nie tylko wśród mieszkańców wsi Szymbark, czy turystów przyjeżdżających tu z różnych części kraju (i świata). Mało tego! Czapiewskiemu udało się nawet zaskoczyć ekipę budowlaną, która rozpoczęła realizację tej jakże dziwacznej konstrukcji… Do domu stojącego na dachu prowadzi drabina.

Wejść do niego można przez … okno szczytowe oraz pospacerować po …suficie. Wnętrze domu wyposażone zostało w stylu PRL-owskim.

To spójne z koncepcją „domu do góry nogami”, który symbolizować ma czasy, gdy wszystko było właśnie takie, odwrócone do góry nogami. Postawienie domu na dachu to nie jedyne udziwnienie.

Rozmaite wyposażenie przymocowane zostało do sufitu, poruszanie się w pozycji pionowej i bez potknięć jest mocno utrudnione, a pobyt na parterze (dachu) przyprawia o prawdziwe zawroty głowy.

You may also like...