Dobra izolacja

https://machinasnu.pl/projektowanie-wnetrz/architekt-wnetrz-pruszkow/

Kluczową kwestią, która ma znaczenie na ekonomiczność eksploatacji budynku energooszczędnego lub pasywnego, jest właściwa izolacja. Te dwa typy budynków mają za zadanie w możliwie największy sposób zmniejszyć zapotrzebowanie obiektu na energię i ciepło. Będzie to możliwe tylko wtedy, jeśli ciepło czy też energia, które są już wyprodukowane, nie będą uchodziły z pomieszczeń.

W celu jak najlepszego zabezpieczenia domu przed utratą ciepła należy stosować odpowiednią izolację. W tej kwestii najczęściej wykorzystuje się styropiany, wełnę organiczną czy też watę szklaną. Ważne jest też to, które elementy budynku będą termoizolowane.

Zazwyczaj większość z budynków posiada izolacje tylko na ścianach, jednak w przypadku budynków pasywnych czy energooszczędnych to rozwiązanie jest niewystarczające. Poza ścianami bowiem należy także zadbać o odpowiednią termoizolację podłogi, a przede wszystkim dachu, przez który ulatnia się najwięcej ciepła. Im lepsza izolacja, tym mniejsze straty ciepła, a co za tym idzie – mniejsze zapotrzebowanie na jego produkcję.

You may also like...