Dlaczego status studenta jest pożądany przez pracodawcę?

www.kreciarobota.com.pl agencja reklamowa poznań

Studenci bardzo często podejmują się pracy na zlecenia.

Propozycji jest naprawdę dużo, ponieważ pracodawcy bardzo chętnie zatrudniają osoby, mające status młodzieży uczącej się.

Dzięki temu młode osoby mogą podejmować się realizacji projektów, które wykonują we własnym zakresie, nie musząc pracować na pełny etat, a zleceniodawcy są zadowoleni z efektów, zwłaszcza że mogą na takiej praktyce zaoszczędzić.

Pracodawcom bardzo zależy na statusie studenta, ponieważ zatrudniając na zlecenie osobę, która go posiada, nie muszą martwić się o odprowadzanie składek ZUS.

Umowa-zlecenie zresztą okazuje się dużo bardziej opłacalna, ponieważ pozwala na zniwelowanie wielu innych kosztów, związanych ściśle z zatrudnianiem kolejnego pracownika.

Wówczas pracodawca nie musi on płacić za zwolnienia chorobowe oraz urlopy, nie obowiązuje go także opłacanie nadgodzin czy odprawy, kiedy umowa zostaje rozwiązana.

Studenci też z ochotą podpisują umowy-zlecenia, ponieważ mogą zarabiać nieco więcej i korzystać z pracy dorywczej, dzięki której łatwo godzą swoją działalność z obowiązkami uczelnianymi.

You may also like...