Czy gra komputerowa może być zabawką idealną?

https://swede.pl/

Mało jest ciągle rodziców, którzy grę komputerową uważają za zabawkę godną uwagi. Prędzej jako sposób na zabicie czasu dla dziecka niż edukacyjne wyzwanie, które zmusi do pracy także szare komórki dziecka.

A szkoda, bo odpowiadając na pytanie z tytułu, gra komputerowa może być zabawką co najmniej bliską ideałowi. Badania wykazują, że zabawy na komputerze przyciągają większą uwagę dzieci niż tradycyjne zabawki.

Dlatego też warto zainteresować się różnego rodzaju programami, które zmuszą nasze pociechy do myślenia, a jednocześnie podczas gry brzdące będą się mogły wiele nauczyć. Często wykorzystuje się takie metody jak połączenie odgłosu ze zwierzęciem czy nawet testy ortograficzne.

Oczywiście są też pewne zagrożenia. Przede wszystkim dziecko nie powinno spędzać przed komputerem zbyt wiele czasu, aby się od niego nie uzależnić.

Równie umiejętnie jak ograniczać czas dziecka przed grą, powinniśmy wybierać same programy – powinny one być dopasowane do wieku naszej pociechy, jak i do jej zainteresowań.

www.slowostalosiecialem.pl

You may also like...