Balkony i tarasy

biuro planistyczne poznań https://machinasnu.pl/projektowanie-wnetrz/architekt-wnetrz-piaseczno/

Każdy z nas potwierdzi z pewnością, że przyjemnie jest usiąść na balkonie, bądź tarasie do popołudniowej małej czarnej, podnieść poziom endorfin lodami waniliowymi i zatopić się w ciekawej lekturze lub cudnym widoku. Aby jednak wizję tę urzeczywistnić winniśmy najpierw dowiedzieć się, jakie rośliny i jakie pojemniki dla nich wybrać, aby nasze balkony i tarasy piękniały i zachwycały. Zacznijmy od doniczek, których mamy ogromny wybór, zarówno pod względem tworzywa, z jakiego są wykonane, jak i wielkości, kształtów i barw. Co do kwestii dekoracyjnej oraz gustu, wybór ten będzie naszą indywidualną koncepcją.

Jeśli zaś zachodzi o tworzywo, spośród jakiego możemy wybierać, są to przede wszystkim: plastik, drewno oraz glina. Różnią się one wagą, szczelnością, trwałością oraz ceną. Z racji tego, że pięknie ukwiecony balkon, czy taras jest dla wielu z nas wizytówką domu, najczęściej na balkony wybieramy bujnie kwitnące rośliny sezonowe. Nasze balkony toną wręcz w begoniach, pelargoniach, czy surfiniach.

Musimy jednak pamiętać, że taki wybór roślin wymaga od nas sporego zaangażowania. Wystarczy zapomnieć choćby raz o ich podlaniu w czasie upału, a efekt, jaki zastaniemy po powrocie do domu będzie zatrważający. Dla zapominalskich zatem, jak i tych, którzy nie mają zbyt dużo wolnego czasu, a jednocześnie pragną zachować piękny zakątek przez cały rok, idealnym rozwiązaniem będą kompozycje złożone z bylin, pnączy oraz krzewów. Ich wizerunek możemy urozmaicać gatunkami jednorocznymi oraz ziołami.

You may also like...